MISTRZ POLSKI KATEGORIA A 2014.
MISTRZ POLSKI KATEGORIA B 2014.
II Vce MISTRZ POLSKI KATEGORIA A 2013r.
Mistrz Regionu Kategoria A 2014r.,2009r.,2008r.
Vce Mistrz Regionu Kategoria A 2013r
Mistrz Regionu Kategoria B 2014r. ,2011r.
Mistrz Regionu Kategoria D 2011r.
I-VC Mistrz Regionu Kategoria D 2014r.
X Krotny Mistrz Okręgu Kategoria A
XIII Krotny Mistrz Oddziału Kategoria A z rzędu 2001r-2014r
VII Krotny Mistrz Okręgu Kategoria B
X Krotny Mistrz Oddziału Kategoria B

O Nas

„Gołębie pocztowe – dla jednych to ptaki, dla innych historyczni dostarczyciele poczty a dla jeszcze innych hobby.
Dla mnie to życiowa pasja, z którą budzę się co dziennie rano i zasypiam, to moje całe życie.”
Witam serdecznie na mojej stronie wszystkich kolegów hodowców miłośników naszego wspaniałego Sportu.
Nazywam się Tadeusz Pałka jestem Hodowcą gołębi pocztowych pochodzę z Lubania Śląskiego.
Jest to dwudziesto tysięczne nie duże miasto znajdujące się na pogórzu izerskim nad rzeką Kwisą.

Gołębie były w moim życiu od zawsze, już we wczesnych latach młodzieńczych powstawały prowizoryczne gołębniki na tak zwanych komórkach, w których zawsz znajdowało się parę gołąbków. Po ślubie w 1973r. zacząłem podchodzić do tego poważniej. Wstąpiłem do Związku i zacząłem lotowanie w Oddziele Mirsk, potem w Oddziele PZHGP Lubań a obecnie PZHGP Lubań Łużyce. Stworzyłem nieduży gołębnik na stryszku budynku, w którym mieszkaliśmy. Po jednej stronie budynku był mój a po drugiej stronie mego teścia Edwarda. Także mój szwagier Henryk zajmował się tym sportem, cała rodzina się tym interesowała. Pierwsze sukcesy zaczęły się pojawiać w 1978r. i od tego właśnie czasu plasowałem się w granicach pierwszej dziesiątki.
Pochłonięty pasją zacząłem poszukiwać lepszych gołębi w tym celu udałem się na Śląsk i zakupiłem gołębie od Radwańskiego, Mayera, Hetmanioka. Pomogły mi one uzyskiwać dobre wyniki w Oddziele i Okręgu. W 1990r. wyjeżdzam pierwszy raz do Niemiec do pracy, z gołębiami pozostawiam jednego z moich synów Mariusza, który jak to żartowaliśmy urodził się w gołębniku. Żona, gdy była z nim w ciąży pomagała w sprzątaniu gołębnika ,stąd to stwierdzenie. W czasie mojej nieobecności Mariusz lotował malutką drużyną wdowców z niezłym wynikiem. A ja w tym czasie w wolnych chwilach poznawałem lokalnych Niemieckich hodowców i ich gołębniki . W 1999r. Mariusz który zastąpił mnie w pracy zagranicą ( przeszkodziła mi w tym choroba ) zaczyna sprowadzać do naszego nowego gołębnika pierwsze gołębie z Niemiec. Są to ptaki od Hansa Dekersa, Grharda Petersa ; ówczesnych lokalnych Mistrzów. Na nasz gołębnik trafiają gołębie Janssen, De Klak, Vandenabeele, Reiman. Pojawiają się coraz lepsze wyniki z sezonu na sezon, ale my dalej szukamy wzmocnień pojawiają się gołębie van Dyck, G.Prange, G&C.Koopman, Toni van Ravenstein,Dierick Andre&JennyMariusz nawiązuje kontakt z Marselem Sangersem i innymi czołowymi hodowcami.
Styczeń 2006r. wszystko pęka jak bańka mydlana, Katastrofa w Katowicach zabiera nam Mariusza przede wszystkim syna, ale wspaniałego młodego człowieka i znakomitego hodowcę młodego pokolenia. Od tego momentu postanowiłem wszystko, co robię w hodowli poświęcić Synowi i swojej życiowej pasji – gołębiom pocztowym. Z  roku na rok pojawiają się coraz lepsze rezultaty, z czego się bardzo cieszę. Nie zapominam oczywiście o wzbogacaniu gołębnika i wzmacnianiu swojej drużyny. Jak co roku nawiązuję kontakty z nowymi czołowymi hodowcami. W ostatnim czasie jest to Mistrz Holandii 2009r. Średniego Dystansu Geert Munnik, Jan Oost hodowca który na przestrzeni 3 lat wychował dwa razy najlepszego lotnika Holandii w 2007r i 2009r., Marginus Oostenbrink wyśmienity hodowca  właściciel Olimpijczyka Leona na Olimpiadzie w Poznaniu i oczywiście Toni van Ravenstein. Na stronie przedstawiam moje osiągnięcia i moją hodowlę życzę miłej lektury.